14. Lapkritis, 2024

Pasidalinti

Trinkeliu_valymas

Jūs jau įsirengėte savo svajonių aplinką, dabar liko vienas klausimas, kaip išlaikyti ją tokią kokia ji yra.

 

1. Suorganizuokite galutinę peržiūrą su rangovu

 

Baigus trinkelių įrengimo darbus, labai svarbu atlikti galutinę peržiūrą kartu su rangovu. Šis žingsnis leidžia užtikrinti, kad visi darbai atlikti kokybiškai ir pagal jūsų lūkesčius. Štai keli pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų aptarti ir patikrinti per peržiūrą.

 

Galutinės peržiūros metu kartu su rangovu išsamiai apžiūrėkite įrengtas trinkeles. Atkreipkite dėmesį į trinkelių išlyginimą, tarpus ir bendrą dangos lygumą. Įsitikinkite, kad trinkelės sudėtos be tarpelių, nesusikreivinusios, o visas paviršius atrodo tolygiai.

 

Jei jūsų trinkelės buvo sandarintos ar užpildytos specialiu užpildu, įsitikinkite, kad viskas atlikta kokybiškai. Aptarkite, kaip dažnai reikėtų atnaujinti sandarinimą ir kokius produktus tam naudoti.

 

 

2. Diskutuokite apie trinkelių valymą ir priežiūrą

 

Įrengus trinkeles, svarbu tinkamai jas prižiūrėti, kad jūsų investicija išlaikytų puikią išvaizdą ir tarnautų ilgai. Tinkama priežiūra ne tik apsaugo paviršių nuo nešvarumų ir pažeidimų, bet ir padeda išlaikyti spalvą bei apsaugo nuo piktžolių augimo. Štai keli pagrindiniai trinkelių valymo ir priežiūros aspektai.

 

Trinkelių paviršių rekomenduojama reguliariai šluoti, kad pašalintumėte lapus, dulkes ir kitus nešvarumus. Kartą per metus, idealiu atveju pavasarį, atlikite gilesnį valymą. Šiam valymui galite naudoti specialius kietųjų dangų valiklius, kurie pašalina žoles ir kitus įsisenėjusius nešvarumus. Būkite atsargūs, jei naudosite aukšto slėgio plovimo įrangą, kadangi per stipri srovė gali pažeisti trinkeles arba išplauti užpildą tarp jų.

 

Kartais reikės atnaujinti užpildą tarp trinkelių, ypač jei pastebite tuščias vietas ar piktžolių augimą. Polimerinis smėlis yra puikus pasirinkimas, nes jis sukuria stiprų barjerą, apsaugantį nuo piktžolių ir vabzdžių.

 

Atkreipkite dėmesį, kad ant naujų trinkelių paviršiaus gali atsirasti baltas apnašų sluoksnis. Tai yra natūralus procesas, būdingas cemento gaminiams, ir nėra reikalo nerimauti. Laikui bėgant šitos dėmės išnyks.

 

3. Apsaugokite savo trinkeles

 

Trinkelių impregnavimas yra labai svarbus jų priežiūrai. Impregnuotos trinkelės lengviau valomos ir apsaugotos nuo aplinkos poveikio. Kiekvienas impregnantas apsaugo nuo vandens, naftos produktų, pelėsio ir nuo spalvos blukimo dėl saulės UV spindulių.

 

Kodėl verta impregnuoti trinkeles?

 

Impregnavimas suteikia papildomą apsaugą nuo įvairių aplinkos veiksnių:

 

Apsauga nuo dėmių: Impregnavus trinkeles, paviršius tampa mažiau pralaidus, todėl sunkiau įsigeria skysčiai, tokie kaip alyva, vynas ar kitos dėmės.

 

Atsparumas drėgmei: Impregnantas padeda sumažinti vandens absorbciją, taip apsaugant trinkeles nuo drėgmės poveikio, pelėsio ar samanų susidarymo.

 

Spalvos išsaugojimas: UV spinduliai ilgainiui gali blukinti trinkelių spalvą. Impregnuojant, spalva išlieka sodresnė ir ilgiau atrodo kaip nauja.
Lengvesnė priežiūra: Impregnuotas paviršius yra lengviau valomas, nes nešvarumai ir dulkės nelimpa taip lengvai kaip ant neimpregnuotų trinkelių.

 

Kada impregnuoti trinkeles?

Po įrengimo rekomenduojama palaukti 1-2 mėnesius, kol trinkelės „susigulės“ ir paviršius bus visiškai sausas. Taip užtikrinsite, kad impregnantas gerai įsigers į trinkeles. Atkreipkite dėmesį, kad impregnavimą geriausia atlikti sausu oru, kai nėra lietaus, nes drėgnas paviršius gali trukdyti impregnantui tinkamai įsigerti.

 

Kaip atlikti trinkelių impregnavimą?

 

Nuvalykite paviršių: Prieš impregnuodami, įsitikinkite, kad trinkelių paviršius yra švarus. Pašalinkite dulkes, nešvarumus ir organinius likučius. Jei paviršius labai nešvarus, galite panaudoti specialų trinkelių valiklį.

 

Paruoškite impregnantą: Pasirinkite kokybišką impregnantą, skirtą būtent trinkelėms. Yra dviejų tipų impregnantai – paviršiniai (kurie sukuria apsauginę plėvelę ant paviršiaus) ir įsigeriantys (kurie prasiskverbia į gilesnius sluoksnius). Rinkitės pagal norimą efektą ir apsaugos lygį.

 

Impregnavimo procesas: Naudokite voleliu arba purkštuvu, kad impregnantas būtų tolygiai paskirstytas ant trinkelių paviršiaus. Įsitikinkite, kad visas paviršius yra padengtas vienodu sluoksniu. Dirbkite lėtai ir atsargiai, kad išvengtumėte pertekliaus arba dėmių.

 

Leiskite išdžiūti: Impregnantui išdžiūti paprastai reikia nuo 24 iki 72 valandų. Per šį laiką venkite vaikščiojimo, vandens ar kitų poveikių ant paviršiaus, kad impregnantas tinkamai susigertų ir sukurtų apsauginį sluoksnį.

 

Kaip dažnai reikia atnaujinti impregnavimą?

 

Priklausomai nuo naudojamo impregnantų tipo ir gamintojo rekomendacijų, trinkeles rekomenduojama impregnuoti kas 3–5 metus. Nuolat eksploatuojamose vietose, kuriose trinkelės yra intensyviai naudojamos, impregnavimą gali tekti atnaujinti dažniau.

 

Pasirūpinkite ilgalaikiu džiaugsmu savo lauko erdve

 

Baigę peržiūrą su rangovu ir nustatę priežiūros grafiką, galėsite būti ramūs dėl projekto kokybės ir turėsite žinių, kaip tinkamai prižiūrėti ir apsaugoti savo kietąjį dangų paviršių.

 

Norėdami sužinoti daugiau rašykite mums:
infolt@brikers.lt 
Arba paskambinkite:
+370 633 52122
www.brikers.lt 


Prekių krepšelis